Galeria Warmińska w Olsztynie

Ogromna inwestycja w Olsztynie!

Wiemy jak ma wyglądać ale nie wiemy kiedy powstanie. Nowa galeria Olsztyńska – Warmińska.

W Galerii będzie ogromne kino – 9 sal pomieści wszystkich chętnych do oglądania – premier i nie tylko.

galeria Warmińska w Olsztynie - wizualizacja

Obecnie jest 9 sal kinowych w Olsztynie z 2100 miejscami. Najwięcej kin prawie 90% jest w kinie Helios, znajdziemy tam – 8 sal i 1898 miejsc.

Gdy powstanie Multikino, przybędzie kolejnych 9 sal.

Galeria Warmińska jest w fazie projektowej.  Wszystko rozbija się o plan zagospodarowania przestrzennego dla tej części Olsztyna. Żeby mógł powstać tak duży obiekt handlowy, potrzebna jest zmiana tego planu.

Inwestor chciałby już ruszać ma nawet plany budowy kilku dużych obiektów handlowych wszystko rozbija się o administracyjne decyzje.

Nowa galeria nowe sklepy!

Wiemy, że gdy inwestycja powstanie znajdziemy tam – 9-salowe Multikino, drogeriaę Rossmann, Martes Sport, salony jubilerskie W. Kruk i Jubirex czy salony z odzieżą sportową Nike oraz Adidas i Reebok. Również  kilka  firm z Olsztyna chce wynająć powierzchnię w galerii.  To jedno z kilku planowanych wielkopowierzchniowych  Ale to nie jedyne centrum planowane w Olsztynie. Zgodnie z planami miasta, kolejna galeria może powstać przy alei Piłsudskiego. Władze Olsztyna chcą, by tam w partnerstwie publiczno-prywatnym został zbudowany stadion miejski. W zamian prywatny przedsiębiorca dostanie ziemię pod budowę galerii.